הכירו את הצוות שלנו

 • פרופ’ שולמית מיכאלי
  פרופ’ שולמית מיכאלי
  סגנית הנשיא למחקר
  אימייל: Shulamit.Michaeli@biu.ac.il
  טלפון: 03-5318822

  אודות

  לתפקידה כסגנית הנשיא למחקר באוניברסיטת בר-אילן מונתה פרופ’ שולמית מיכאלי בשנת 2017.

  בתפקידה הקודם כיהנה פרופ’ מיכאלי כדיקנית הפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת בר-אילן, (The Mina Everard Goodman Faculty)

  בין מכלול התפקידים החשובים, שבהם הובילה פרופ’ מיכאלי את הפעילות האקדמית באוניברסיטה, הייתה פרופ’ מיכאלי המנהלת המייסדת של המרכז לננו-רפואה במכון של בר אילן לננו-טכנולוגיה ולחומרים מתקדמים (BINA). פועלה רב-הערך של פרופ’ מיכאלי כולל את תרומתה הרבה בתפקידה בניהול המחלקה של מדעי החיים ורפואה של הקרן הישראלית למדע.

  בד בבד עם עשייתה ללא לאות ובהצטיינות בתחומי הניהול באוניברסיטה נמנית פרופ’ מיכאלי כחברה בוועדות לאומיות רבות, בכללן בוועדה למתן פרס ישראל ולמתן פרס א.מ.ת (EMET. פעילותה האקדמית והניהולית הרחבה של פרופ’ שולמית מיכאלי כוללת הובלה וקידום של אגודות מדעיות אירופאיות, לצד ניהולם של מרכזי מחקר ישראליים למצוינות (I-core) ותרומה רבת-חשיבות לקבוצות מחקר ישראליות אחרות.

  פרופ’ מיכאלי היא מיקרוביולוגית בהכשרתה וזכתה במינוי היוקרתי מאוד של Myers Chair על הישגיה הרבים וחשובים. במסגרת הרחבה והמשפיעה של עשייתה המחקרית חוקרת פרופ’ מיכאלי ביטויי גנים ומחלות זיהומיות, וביניהם את התחום של סדרת הטפילים המסוכנת Trypanosomatids, מחקר זה כמו מחקרים אחרים שאותם מובילה פרופ’ מיכאלי, עוסק בטפילים המזהמים מיליוני אנשים ברחבי העולם.

  פרופ’ שולמית מיכאלי היא חוקרת המוכרת בעולם האקדמי בישראל וברחבי העולם כחוקרת פורצת-דרך בשימוש בננו-טכנולוגיה במלחמה במחלות באמצעות יצירת ננו-תרופות לזיהומים טפיליים ולסרטן. המוניטין שמלווה את פרופ’ מיכאלי מראשית דרכה ועד היום ניזון מהישגיה וממגוון הפרסומים הנזקפים לזכותה. פרופ’ מיכאלי פרסמה ספרים רבים ולמעלה מ-100 מאמרים בכתבי-עת מקצועיים, בעולם ובישראל נזקפים לזכותה מספר פטנטים רשומים של טכנולוגיות חשובות. עשייתה המחקרית זיכתה אותה במספר רב של פרסים יוקרתיים, ובכללם בפרס החברה הישראלית למיקרוביולוגיה, הן כחוקרת צעירה והן כחוקרת בכירה. פרופ’ מיכאלי היא החוקרת הראשונה בישראל, שמומנה על-ידי המכון הרפואי Howard Hughes במשך עשר שנים. פרופ’ מיכאלי זכתה בפרס לנדאו ברפואה, ולאחרונה גם בפרס על הישגיה הרבים במיקרוביולוגיה. כשהייתה חברה בסגל של מכון וייצמן, זכתה פרופ’ מיכאלי בפרס קלור (Clore) המוענק לחוקרים צעירים מצטיינים, הוענק לה הפרס היוקרתי Andre Lwoff בפרזיטולוגיה, פרס שמעניקה האקדמיה הצרפתית למדעים.

  פרופסור שולמית מיכאלי נבחרה פעמיים על ידי גלובס כאחת ממאה הנשים המובילות בישראל.

 • דר' יוסי קאליפא
  דר' יוסי קאליפא
  מנהל רשות המחקר
  אימייל: yossi.kalifa@biu.ac.il
  טלפון: 03-7384454

  אודות

  כאן ייכנס טקסט אודות יוסי

אנשי צוות לפי מדורים