הינך נמצא כאן

ראש רשות המחקר

ד"ר אלי אבן

ד"ר אלי אבן מוביל מזה כמחצית העשור את צוות רשות המחקר של אוניברסיטת בר-אילן. כמו כן, הוא חבר בוועדה, המגבשת את מדיניות המחקר והפיתוח של האיחוד האירופי. ד"ר אבן הוא הישראלי הראשון והיחיד בוועדה האחראית לכשליש מהקצאת הכספים בתכנית המו"פ של האיחוד האירופי, Horizon 2020. יש לציין, שד"ר אבן מונה לוועדה במינוי אישי, על סמך מומחיותו והודות לניסיונו בהשקעות הון סיכון ובניהול מחקרים. הוא ממלא בה תפקידי מפתח: יו"ר הועדה להעברת טכנולוגיה ומומחה בקבוצת הייעוץ למימון סיכון של הנציבות האירופית. בתפקידים אלה תורם ד"ר אבן להעמקת קשרי המדע בין האיחוד האירופי לבין האקדמיה בישראל ולהרחבתם.

לצד תפקידיו אלה, עוסק ד"ר אלי אבן בייעוץ בכיר לחברות הון סיכון ולאפיקי השקעה אחרים, הודות למוניטין כאיש עסקים מנוסה במחקר ובפיתוח: בטכנולוגיה ירוקה, בכימיה, בחומרים ובננוטכנולוגיה. בעבר שימש אלי אבן כמנהל השקעות של חברת Millennium, חברת ההון סיכון היחידה בישראל המתמקדת בהשקעות בחומרים חדשים. בעת כהונתו של ד"ר אבן בחברת מילניום, ניהלה חברה זו קרנות בסך 52 מיליון דולר, ובתיק ההשקעות שלה נכללו 17 חברות בשלות. חברות אלה התמקדו ביישומים רבים ושונים של חומרים מתקדמים, ממצברים ומוליכים-למחצה ועד יישומים הקשורים במדעי החיים. אחדות מההשקעות שזיהה וטיפח ד"ר אבן עומדות כיום מאחורי חלק מהחברות המבטיחות ביותר בתחומים שלהן. בנוסף לכך, הקים את Terra Venture Partners, חברת הון סיכון בתחום הטכנולוגיות הירוקות. מומחיותו בשוק המקומי למקורות אנרגיה מתחדשים ולטכנולוגיות מים וסביבה נשענת על עשייה פורייה. 
ד"ר אבן הינו חבר במועצה הלאומית למו"פ, הוועדה לתיאום קשרי מו"פ בינלאומיים, משרד המדע והטכנולוגיה.
כיום מכהן ד"ר אבן כמרצה בכיר בבית הספר למנהל עסקים בבר-אילן בתחומי יזמות וקרנות הון סיכון.

התואר דוקטור לפילוסופיה בכימיה יישומית ניתן לו מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ומאז הוא פועל למעלה מ-20 שנה בהשקעות בחומרים מתקדמים ובטכנולוגיות ירוקות. 

עודכן לאחרונה ב 12/9/17